شماره تلفن:      03538356411
ایمیل: info@doctorhami.com

دشمنان پوست

docotorhami article-skin enemies

در این مطلب از سایت دکتر حامی فرد به معرفی دشمنان پوست و آسیب های آن ها به پوست و همچنین به نحوه مقابله با آن ها می پردازیم. اگر به زیبایی پوستتان اهمیت می دهید، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. شما می توانید با مراجعه به وبلاگ سایت دکتر حامی فرد به مطالعه مطالب دیگر در زمینه های مختلف زیبایی بپردازید.

نور خورشید

همه می دانیم كه نور خورشید تا چه اندازه برای پوست زیان آور است . پس چرا اجازه می دهید چهره تان در برابر نورخورشید مثل یك ماهی تابه ، سرخ شود ؟ در هنگام قرارگرفتن در برابر نورخورشید با استفاده از ضد آفتاب تا حدی اثرات زیان آور نورخورشید را بكاهید . بنابراین روز خود را با مصرف این كرم ها آغاز كنید.

سیگار

نیكوتین ، جرم توتون و دود ، حجم خون رادر پوست افزایش می دهد . این مسأله موجب شل شدن و فقدان انعطاف لازم در پوست می شود . علاوه براین كشیدن سیگار موجب از بین رفتن درخشندگی پوست شده و به پوست ظاهری زرد و كدر می بخشد . پوست به اكسیژن نیاز دارد زیرا اكسیژن به ساخت كلاژن و الاستین كمك می كند و گردش خون را در پوست سریع می سازد . ورزش بهتر از هرمحصول آرایشی برای بالابردن میزان اكسیژن پوست عمل می كند بسیاری از این فرآورده های شیمیایی تأثیری بر افزایش میزان اكسیژن پوست ندارند.

الکل

نوشیدن الكل پوست را آ« هیدراته آ» می كند ، رگ های خونی را گشاد می سازد و حتی می تواند سرخی بیمارگونه پوست را وخیم تر كند.

پرخوری

پرخوری می تواند بدنتان را دچار كمبود مواد مغذی سازد. به دنبال نارسایی مواد مغذی در بدن ، پوست نازك شده و خیلی زود به آسانی آسیب خواهد دید و دیگر طراوت و شفافیت گذشته را نخواهد داشت . علاوه براین چاقی و لاغری های متعدد پوست را شل و آویزان می كند.

دارو

برخی از داروها می توانند موجب حساسیت پوست نسبت به نور شوند . زمانی كه دارو مصرف می كنید به ویژه آنتی بیوتیك ، درباره اثرات جانبی آن از پزشك توضیح بخواهید ، شاید لازم باشد در طول مدت درمان و استفاده از دارو ، پوست خود رادر برابر نورخورشید قرار ندهید .

تلفن همراه

چطور ممكن است تلفن دشمن سلامتی پوست باشد ؟ آیا شما نیز ترك های ریزی در اطراف چانه تان می بینید ؟

احتمالاً این ترك ها به دلیل تكیه دادن گوشی تلفن به چانه تان به مدت طولانی است . این ترك ها می توانند محل تجمع باكتری ها شود . هر روز گوشی تلفن را با الكل پاك كنید و سعی كنید عادت تكیه دادن گوشی تلفن به صورتتان را از بین ببرید و استفاده از ان را به حداقل برسانید.

ورزش های سنگین

با این تصور كه ورزش برای ماهیچه های بدن مفید است چنین به نظر می رسد كه ورزش های سنگین ماهیچه های صورت نیز آنها را تقویت می كند اما در واقع این كار عامل تشكیل چروك های صورت خواهد بود . زمانی كه ماهیچه ای را نرمش می دهید ، پوست روی آن چروك می شود .

ویتامین A

با وجود اینكه ویتامین Aبرای پوست ضروری و مفید است اما مصرف بیش از حد آن موجب آسیب رساندن به پوست می شود . اگر هر روز بیش از 450 گرم آب میوه با سبزیجات حاوی ویتامین Aمصرف كنید ، پوستتان به تدریج شكننده ، نازك و حساس شده و زرد به نظر خواهد رسید.